Zažite česko-slovenskú filmovú klasiku pod holým nebom

kino-nahlad

Toto leto budú mať obyvatelia a návštevníci Trnavy jedinečnú príležitosť zažiť čaro letného kina pod holým nebom. V nádhernom prostredí záhrady domu Hudby Mikuláša Schneidera Trnavského sa uskutoční séria filmových premietaní pod názvom Česko-slovenské letné kino.

Diváci budú mať možnosť pozrieť si výber toho najlepšieho z česko-slovenskej kinematografie. Témou premiérového ročníka je #leto.

Premietania organizované Trnavským osvetovým strediskom budú prebiehať vo štvrtky, vždy o 20:15. Ako prvý sa premietne kultový film “Slnko v sieti”.

Ide o lyrický príbeh emocionálneho dozrievania a vzťahu dvoch mladých ľudí, ktorí sa snažia zakryť svoju neistotu, neskúsenosť a strach zo života hraným cynizmom a odmietavou pózou voči súdobej spoločnosti.

Prvý film v dejinách slovenskej kinematografie, ktorý prináša tému prirodzeného hodnotového aj spoločenského porovnania prostredia mesta a vidieka. Film je označovaný za začiatok novej vlny v kontexte slovenského a českého filmu 60. rokov minulého storočia.

Program Česko-slovenského letného kina zahŕňa:

  • 13. júna 2024 – Slnko v sieti (1963)
  • 27. júna 2024 – Slávnosť v botanickej záhrade (1969)
  • 18. júla 2024 – Ružové sny (1976)
  • 15. augusta 2024 – Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Interaktívne prvky: Okrem filmových premietaní budú súčasťou podujatia aj autorský úvod a kvíz.

Vstupné: Dobrovoľné

Srdečne vás pozývame stráviť s nami Česko-slovenské #leto a príjemný čas v spoločnosti kvalitnej kinematografie.