Výstava piešťanského výtvarníka Jozefa Šoltésa

Zdieľať na Facebooku
Zdieľať e-mailom

KreaTiviTa 2022: Trnavské osvetové stredisko sprístupnilo v priestoroch Trnavského samosprávneho kraja  výstavu piešťanského výtvarníka Jozefa Šoltésa

Trnavské osvetové stredisko  v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja sprístupnilo 28. februára 2022 výstavu výtvarných diel Jozefa Šoltésa v priestoroch úradu Trnavského samosprávneho kraja. 

Jozef Šoltés sa narodil v roku 1955 v Sobranciach. V  roku 1968 sa s rodičmi presťahoval do Trnavy a v súčasnosti  žije a tvorí v Piešťanoch.  V detstve navštevoval výtvarné krúžky, kde sa naučil základy kresby a maľby. Avšak jeho ďalšie smerovanie v umeleckej sfére nepokračovalo a venoval sa profesii, ktorú vyštudoval. Za návrat k výtvarnej tvorbe vďačí svojej dcére, ktorá sa venuje výtvarnému umeniu a spolu s ním vystavovala obrazy v OC Galéria v Trnave. Vo svojej tvorbe sa venuje viacerým výtvarným technikám  ako je maľba, kresba,  alebo  kombinovaná technika.  Maľuje olejovými  a akrylovými farbami na plátno a svoje diela oživuje rôznymi metalickými a neónovými farbami, práškami a hmotami, pomocou ktorých vytvára štruktúrované povrchy. Učarovali mu hlavne plátna väčších rozmerov. Tematicky prevládajú v jeho tvorbe portrétne a figurálne kompozície, štylizované krajinárske scenérie a zátišia. Je členom Klubu piešťanských výtvarníkov a svoju tvorbu prezentuje na kolektívnych výstavách. Od roku 2017 sa zapája do súťaže neprofesionálnych výtvarníkov Trnavská paleta, kde zaujal členov poroty a za jeho  výtvarné diela mu bolo udelené čestné uznanie a cena. V 53. ročníku súťaže a výstavy Trnavská paleta 2022 získal v II. vekovej skupine v kategórii maľba  cenu za súbor olejomalieb, s ktorými bude ďalej reprezentovať trnavský región v krajskej súťaži Výtvarné spektrum.

Výstavu výtvarných diel „Jozef Šoltés – výber z tvorby“ majú možnosť vidieť návštevníci úradu Trnavského samosprávneho kraja do konca septembra 2022.

Milada Kotlebová, Trnavské osvetové stredisko

pastedGraphic.png

Jozef Šoltés sa narodil v roku 1955 v Sobranciach. V  roku 1968 sa s rodičmi presťahoval do Trnavy a v súčasnosti  žije a tvorí v Piešťanoch.  V detstve navštevoval výtvarné krúžky, kde sa naučil základy kresby a maľby. Avšak jeho ďalšie smerovanie v umeleckej sfére nepokračovalo a venoval sa profesii, ktorú vyštudoval. Za návrat k výtvarnej tvorbe vďačí svojej dcére, ktorá sa venuje výtvarnému umeniu a spolu s ním vystavovala obrazy v OC Galéria v Trnave. Vo svojej tvorbe sa venuje viacerým výtvarným technikám  ako je maľba, kresba,  alebo  kombinovaná technika.  Maľuje olejovými  a  akrylovými farbami na plátno a svoje diela oživuje rôznymi metalickými a neónovými farbami, práškami a hmotami, pomocou ktorých vytvára štruktúrované povrchy. Učarovali mu hlavne plátna väčších rozmerov. Tematicky prevládajú v jeho tvorbe portrétne a figurálne kompozície, štylizované krajinárske scenérie a zátišia. Je členom Klubu piešťanských výtvarníkov a svoju tvorbu prezentuje na kolektívnych výstavách. Od roku 2017 sa zapája do súťaže neprofesionálnych výtvarníkov Trnavská paleta, kde zaujal členov poroty a za jeho  výtvarné diela mu bolo udelené čestné uznanie a cena. V 53. ročníku súťaže a výstavy Trnavská paleta 2022 získal v II. vekovej skupine v kategórii maľba  cenu za súbor olejomalieb, s ktorými bude ďalej reprezentovať trnavský región v krajskej súťaži Výtvarné spektrum.

Kontakt: 0903 402 564