Trnavská paleta 2023

Zdieľať na Facebooku
Zdieľať e-mailom
Radi kreslíte, maľujete, tvoríte? Prihláste sa do 54. ročníka súťaže a výstavy TRNAVSKÁ PALETA 2023, ktorý je súčasťou 60. ročníka celoštátnej postupovej súťaže VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2023.
Prihlasovací systém je spustený, môžete sa prihlasovať do súťaže na webovej stránke NOC www.nocka.sk/chcemsaprihlasit

 

Výsledková listina 

 Trnavská paleta 2023 / Výtvarné spektrum 2023

Termín zasadnutia odbornej poroty: 13. 1. 2023

Účasť súťažiacich: 44 autorov

Počet hodnotených súťažných prác: 164 výtvarných diel

Odborná porota

Predseda poroty

doc. Milan Rašla, akad. maliar 

Členovia poroty

Mgr. Martina Chudá, výtvarníčka

Mgr. Peter Babka, výtvarník a umelecký fotograf

Tajomníčka: Mgr. Milada Kotlebová, odborná pracovníčka TOS

Vernisáž výstavy: 9. 2. 2023 o 17,00 h  

Rozborový seminár: 9. 2. 2023 o 15,00 h v Západoslovenskom múzeu v Trnave

Ocenenia

  • I. SKUPINA – autori vo veku od 15 do 25 rokov

A.kategória: maľba

Cena

Miroslav Málik, Zvončín • za maľby „Zips – autoportrét“ a „Mythomania“

Čestné uznanie

Marianna Pozdechová, Trnava • za súbor malieb

B. kategória: kresba a grafika

Cena

Soňa Kloknerová, Trnava • za súbor kresieb „Odtiene osobností“

Čestné uznanie

Ema Šipková, Trnava • za kresbu „Bojovník“

  • II. SKUPINA – autori vo veku nad 25 rokov

A.kategória: maľba

8 cien bez určenia poradia

Jaroslav Áč, Majcichovza súbor olejomalieb

Veronika Bahnová, Smolenice • za maľbu „To som celá ja“

Rudolf Holkovič, Leopoldov • za súbor olejomalieb

Emília Krivosudská, Križovany nad Dudváhom • za maľbu „Milka“

Ľubomír Novanský, Trnava • za súbor olejomalieb „Ľudia okolo nás“

Rudolf Rypák, Piešťany • za predložený súbor olejomalieb

Marek Škvarka, Horné Orešany • za predložený súbor malieb

Silvia Vargová, Horné Dubové • za predložený súbor malieb

Čestné uznania

Jozefína Bíliková, Trnava • za akvarely „Pri lese“ a „Spišská Sobota“

Zina Bohunická, Trnava • za predložený súbor malieb

Marianna Bubánová, Trnava • za maľby „Malá rodina“ a „Veľká rodina“

Ľubica Hornáčková, Trnava • za maľbu „Lesk a absencia ducha“

Rudolf Pavelský, Chtelnica • za súbor malieb „Chtelnica – horný kostol“, „Posledná stodola v Chtelnici“ a „Ochranca lesov“

Pavol Sluka, Trnava • za súbor malieb

Jozef Šoltés, Piešťany • za súbor malieb „Solaris“

Mária Vrtochová, Zavar • za súbor akvarelov „Prebúdzanie“, „Banská Štiavnica“ a „Prechádzka“

B. kategória: kresba a grafika

2 ceny bez určenia poradia

Marianna Bubánová, Trnava • za kresby „Zelený kvet“

Marcel Málik, Špačince • za „Autoportrét BLAHOBYTIE“ a triptych „SLOBODASLOVA“

Čestné uznania

Daniela Čuvalová, Trnava • za kresbu „Dieťa z Etiópie“

Jana Judínyová, Trnava • za grafiku „Neogotický hrad Babylon – Brodzany“

C. kategória: priestorová tvorba

Cena

Margita Knapová, Piešťany • za kolekciu umeleckých šperkov

Čestné uznanie

Martin Baďura, Leopoldov • za výtvarné dielo „Hniezdo“

  • III. SKUPINA – bez rozlíšenia veku autorov

D. kategória: insitná tvorba

Cena

Ján Lukačovič, Chtelnica • za súbor drevených plastík „Vinšovníci“ a „Budatínsky kupec I.,II.

Čestné uznanie

Peter Krajčovič, Trnava • za drevenú plastiku „Posledný huncokár“

E. kategória: digitálna tvorba

Cena

Radovan Hornáček, Trnava • za predložený súbor digitálnych malieb

Čestné uznanie

Veronika Bahnová, Smolenice • za výtvarné dielo „Všehomír“

F. kategória: experiment

Cena

Veronika Sekerová, Trnava • za výtvarné diela „Úsmev duše“ a „Portrét na parádu pre mňa i pre planétu“

Čestné uznania

Veronika Bahnová, Smolenice • za výtvarné dielo „Raj im nestačil“

Irena Valašeková, Trnava • za výtvarné dielo „Klebetnice“

 

 

Zoznam autorov a výtvarných diel vybraných do výstavnej kolekcie

TRNAVSKÁ PALETA 2023 / VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2023

  • I. SKUPINA  (autori  vo veku od 15 do 25 rokov)

Kategória: A. maľba

Miroslav Málik, Zvončín • Zips – autoportrét, Mythomania

Martina Pásztorová, Trnava • Rieka medzi ihličnanmi, Zátišie s ovocím, Chodník do neznáma, Krajinka

Marianna Pozdechová, Trnava • Madness, Nightmare before Christmas, Brave Heart, God of War

Kategória: B. kresba a grafika

Soňa Kloknerová, Trnava • Vidíš naozaj všetko?, Tulák, Nezbedník – zo súboru: Odtiene osobností

Ema Šipková, Trnava • Bojovník

  • II. SKUPINA  (autori vo veku nad 25 rokov)

Kategória: A. maľba

Jaroslav Áč, Majcichov • Istota, Ph Mabe, Varga, Zuzana, Freud

Veronika Bahnová, Smolenice • To som celá ja, Až do západu slnka zostanem…

Jozefína Bíliková, Trnava • Spišská Sobota – meštianske domy, Pri lese

Zina Bohunická, Trnava • Č.1 – Č.5

Marianna Bubánová, Trnava • Krajina pri súmraku, Malá rodina, Veľká rodina

Andrea Costanzi – Orlická, Hrnčiarovce nad Parnou • Západ slnka v Ríme, Výhľad vo Volterre, Nočná Florencia

Alžbeta Florianová, Trnava • Pri Váhu, Buková – lazy, Lančár

Rudolf Holkovič, Leopoldov • Kostol sv. Heleny v Trnave, Dóm sv. Mikuláša v Trnave, Kostol sv. Bartolomeja v Ružindole, Nočný bál netopierov, Kytica

Ľubica Hornáčková, Trnava • Agresia, Jedného sna…, Alzheimer, Lesk a absencia ducha, Parkán a nirvána

Mária Hrnčíriková, Trnava • Podoba lásky, Radosť kvitnutia, Rastú a kvitnú

Antónia Idunková, Trnava • Maky

Jana Judínyová, Trnava • Buď pozdravený sv. Bavo Gentský!, Pohľad na hrad „Babylon“ a obec Brodzany, Grófka Choteková a všetky ostatné

Daniela Kačmarová, Zvončín • Jar v Kvačianskej doline, Leto na Orave, Jeseň na Kysuciach, Zima pod Chočským vrchom 

Juraj Klepáč, Trnava • Doktor Faust, Abrahám, On, Ulica, Na úpätí štítov

Emília Krivosudská, Križovany nad Dudváhom • Milka, Božia muka, Na našom dvore, Kostolík v ranných zorách

Ľubomír Novanský, Trnava • Ľudia okolo nás I. – III., Akt II.,III.

Rudolf Pavelský, Chtelnica • Dechtice, Chtelnica – horný kostol, Posledná stodola v Chtelnici, Chtelnica – východná bašta, Ochranca lesov

Marianna Ručkayová, Piešťany • Ježiš I.,II., Krajina I.,II.

Rudolf Rypák, Piešťany • Na čistine, Mrazivé zimné ráno, Zlaté obdobie, Jesenná nálada, Krivky mladosti

Emília Semanová, Trnava • Duch záhrady, Vždy prším farbami, Križovatka názorov

Veronika Sekerová, Trnava • Skrytá

Jana Silberhornová, Suchá nad Parnou • Dedinka v údolí, Ulička k Hrubému kostolu

Alena Slanicayová, Trnava • Kvety vo vlasoch, Dievča a jej svet, Judášovec na jeseň

Pavol Sluka, Trnava • Zátišie, Letecký súboj, Štart prúdového lietadla, Torpédový útok, Súboj v oblakoch

Alena Šarmírová, Trnava • Farebné Fantázie

Adriana Šimanská, Trnava • Hra so svetlom, Päťdesiat odtieňov ruže grófky Chotekovej, Autoportrét, Prechádzka lesom

Marek Škvarka, Horné Orešany • Môj najlepší priateľ, Prechádzka jeseňou, Utíchajúce Slnko pri mori, Prechádzka zimou, Soča nie je vždy divoká

Jozef Šoltés, Piešťany • Solaris I. – IV.

Zuzana Špirková, Trnava • Kytica, Poľovačka

Irena Valašeková, Trnava • Autoportrét – abstrakt 

Silvia Vargová, Horné Dubové • Gaia – bohyňa zeme a sama Zem, Na Olymp!, U Nérea, V ríši bohyne Chlóridy, V neznámej krajine

Mária Vrtochová, Zavar • Baštová veža pri Františkánskom kostole v Trnave, Kriváň – pohľad od Konskej, Prebúdzanie – ranná hmla nad Malými Karpatami, Banská Štiavnica, Prechádzka jesenným lesom pri Bukovskej priehrade

Kategória: B. kresba a grafika

Veronika Bahnová, Smolenice • Nájdi príbeh

Marianna Bubánová, Trnava • Zelený kvet I.,II.

Daniela Čuvalová, Trnava • Dieťa z Bangladéša, Dieťa z Etiópie

Jana Judínyová, Trnava • Hôrka – Brodzany, Neogotický hrad Babylon – Brodzany

Marcel Málik, Špačince • Autoportrét BLAHOBYTIE; Autoportrét Dieťa, Muž, Sloboda slova – triptych SLOBODASLOVA

Kategória: C. priestorová tvorba

Martin Baďura, Leopoldov • Hniezdo

Margita Knapová, Piešťany • Kolekcia umeleckých šperkov: Prívesok I. – V.

Veronika Sekerová, Trnava • AUTOportrét

  • III. SKUPINA  (autori  bez rozlíšenia veku)

D. kategória: insitná tvorba

Peter Krajčovič, Trnava • Generál z Košarísk, Posledný Huncokár, Byť, či nebyť…, Dokonané je…

Ján Lukačovič, Chtelnica • Vinšovníci, Budatínsky kupec I.,II.

E. kategória: digitálna tvorba

Veronika Bahnová, Smolenice • Všehomír

Radovan Hornáček, Trnava • Riečna Hliadka, Bombel v Nepravdepodobnom Scenári, Prepad

F. kategória: experiment

Veronika Bahnová, Smolenice • Raj im nestačil

Veronika Sekerová, Trnava • Úsmev duše, Portrét na parádu pre mňa i pre planétu, DON´T STOP ME NOW

Irena Valašeková, Trnava • Klebetnice, Mesiac kúzelník, Kytica

  • Nesúťažne vystavujúci autori

Jaroslav Áč, Majcichov • Maliarka

Albín Časár, Trakovice • 

Mária Vrtochová, Terchová I. – III., Tajch v Štiavnici