Trnavská bábkarská šnóra 2022

babkarka

 

Priatelia, s radosťou vám predstavujeme program nášho bábkového festivalu

TRNAVSKÁ BÁBKARSKÁ ŠNÓRA,

ktorý zabaví, poučí a poteší! Fanúšikov rozprávok so šťastným koncom srdečne
pozývame 1. – 3. júla 2022 do nášho rozprávkového dvora v Trnavskom osvetovom

stredisku, v Dome hudby M. Schneidera Trnavského v Trnave.
Vstupné na 1 predstavenie deti 2,-€, dospelí 3,-€.

Trnavský samosprávny kraj, Trnavské osvetové stredisko spolu s bábkovým divadlo Animare Silva z Dolných Orešian Vás pozývajú na bábkový festival divadla, pohody a zábavy Trnavská bábkarská šnóra. 

Počas troch júlových dní 1. – 3. 7. 2022 o 16,00 h a o 18,00 h ponúkneme detskému divákovi šesť predstavení prostredníctvom oživených drevených marionet v rozprávkach. Predstavia sa bábkači a bábkačky z Banskej Bystrice, zo Žiliny a z Trenčína. 

Už piatok 1. júla 2022 to budú rozprávky pre najmenších „Šaško a kráľ“ a „Zlatovláska“. Šaško hľadá novú rozprávku pre kráľa. Cestou stretáva ďalšie rozprávkové bytosti. Deti sa aktívne zapoja do deja a priamo na javisku s bábkami hrajú divadlo. Holič a kaderník Džordžo, Ďuro pomocou príbehu o Zlatovláske prerozpráva svoj vlastný príbeh, poukazuje na odvahu a obetavosť, ktorá je potrebná, ak chceme niekomu pomôcť.

Krásne rozprávkové chvíle v sobotu 2. júla 2022 pripraví „Žabí kráľ“, odvážne princezné z hľadiska dostanú šancu bozkom vyslobodiť zakliateho princa. Na koniec nás čaká veselá svadba a náš princ sa stane kráľom. V predstavení uvidíte krásne marionety z dielne umeleckého rezbára Stanislava Bellana, objaví sa i maňuška, ktorú spoločne so scénou vytvorila výtvarníčka Katarína Hajduková. Vychutnať si budete môcť rozprávku „Fedor z krajiny Mala“. Príbeh o chlapcovi, ktorý sa veľmi všetkého bál, prial si zmenšiť sa, aby ho nikto viac nevidel. Zrazu ho po pleci poklepe mravec a tu sa začína Fedorove dobrodružstvo na lúke, kde stretne mnoho kamarátov z ríše hmyzu. Veselá bábková rozprávka s pesničkami nás bude viesť k láske k prírode a živým tvorom.

V nedeľu, 3. júla 2022 TEATRO PIMPRLO prinesie kúsok svojej hravej a otvorenej duše v predstaveniach „Emulienka“ a „Princezná Rozmarínka“. Malé dievčatko Emulienka sa vie tešiť, vie sa smiať, báť a vie si aj všeličo vymýšľať. A vie aj to, že všetci na svete majú nielen svoje radosti, ale že aj starosti a že vždy sa nájde niekto alebo niečo, čo nám pomôže nájsť novú cestu poznania. Druhý rozprávkový príbeh o rozmarnosti pripraví komediantka Tramtarína so svojimi marionetkami. Deti sa zapájajú do diania, spievajú, bubnujú, hrajú, vytvoria super atmosféru spolu s Tramtarínkou.

Srdečne Vás pozývame sa zabaviť, veríme, že sa stretneme s úsmevom a v rodinnej atmosfére na vašom obľúbenom festivale. Pre návštevníkov tento rok čakajú okrem rozprávkových postavičiek aj tvorivé dielne, tiež milé sladké prekvapenie.  

Pozývame Vás prežiť rozprávkový víkend, tešíme sa na všetkých, že budeme spolu.

Mgr. Daniela Polášová, Trnavské osvetové stredisko

 

FOTOGALÉRIA