Medziriadky v Trnave predstavia dvoch talentovaných spisovateľov

medziriadky-web

Trnava, 13. 6. 2024 – Už tento štvrtok, 13. júna 2024 o 18:00, sa v záhrade Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského uskutoční jedinečné medziriadkovské autorské čítanie. Svoju tvorbu predstavia etablovaný básnik Rudolf Jurolek spolu so začínajúcim autorom Mariánom Šintajom.

Rudolf Jurolek je slovenský poet, prozaik a prekladateľ, známy svojou hlbokou a introspektívnou poéziou, často čerpá inšpiráciu z prírody a duchovnosti. Je autorom viacerých básnických zbierok, ako napríklad Život je možný a Poľné vety. Jurolekove diela sú oceňované pre svoju jazykovú precíznosť a emočnú bohatosť. Autor pochádza z Oravy a momentálne žije v Trnave.

Marián Šintaj je dvadsaťročný Kysučan, ktorý študuje verejnú a sociálnu politiku a žurnalistiku v Brne. V poézii sa venuje motívom detstva, rodiny a spoločnosti, pričom o týchto témach rád premýšľa počas chôdze, čím spája svoje myšlienky do širších súvislostí.

Diskusiu s autormi bude viesť vedúca organizačného tímu Barbara Vojtašáková. Príďte si vypočuť literárnu tvorbu dvoch inšpiratívnych autorov. Oficiálne Facebook podujatie nájdete na tomto odkaze.

Čo sú Medziriadky? Medziriadky sú literárno-vzdelávací projekt, ktorý je zameraný na podporu tvorivého písania a literárneho rozvoja mladých autorov. Projekt každoročne organizuje literárnu súťaž, letnú literárnu školu a autorské čítania, ktoré pomáhajú mladým literárnym tvorcom do 26 rokov rozvíjať ich talent.

Účastníci letného sústredenia majú možnosť stretnúť sa s etablovanými spisovateľmi, získať spätnú väzbu a zlepšovať svoje literárne zručnosti. Medziriadky však fungujú celoročne, a to najmä prostredníctvom autorských čítaní, ktoré spájajú etablovaných a začínajúcich autorov a poskytujú im priestor na prezentáciu. Autorské čítania sú organizované po celom Slovensku a v Čechách.

Viac info o projekte nájdete na webe.