KreaTiviTa 2024: Peter Ferencz – výstava fotografií z Piešťanských zlatých stúh

veterani-nahlad

11. 6. – 31. 8. 2024
Úrad Trnavského samosprávneho kraja

Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Úradom Trnavského samosprávneho kraja  zorganizovalo a sprístupnilo v priestoroch úradu TTSK dňa 11. júna 2024  autorskú výstavu fotografií piešťanského fotografa Petra Ferencza. Výstava je súčasťou projektu „KreaTiviTa 2024“, ktorého hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.

Výstavnú kolekciu tvorí 24 veľkoformátových farebných fotografií elegantných historických tátošov. Automobily boli fotené od roku 2013 do roku 2022. Autor prezentuje svoj autentický pohľad nielen na staré automobily, ale aj na každoročnú výstavu a stretnutia automobilových veteránov Piešťanské Zlaté stuhy. Výstava je venovaná pamiatke organizátora tohto podujatia Jána Horňáka.

Nie je to len letmý pohľad nadšeného obdivovateľa, ale aj hlboká sonda do dizajnu a postavenia automobilu v časoch minulých. Dobové oblečenie, štylizovanie obradov spojených s jazdou, láska k starej technike, precíznosť v reštaurovaní a v neposlednom rade prezentácia naleštených veteránov. Nafotiť a spracovať túto tému, bola výborná myšlienka, ktorá sa pretavila do skvelej realizácie. Bola to systematická viacročná práca, ktorá je prezentovaná verejnosti ako autorský projekt, pretože podľa slov autora, ale i mnohých obdivovateľov veteránov – krásne automobily si to zaslúžia.

Výstavu fotografií si môžu prezrieť návštevníci úradu Trnavského samosprávneho kraja do 31. augusta 2024.Projekt KreaTiviTa 2024 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.