Jarmočné čriepky

Jarmocne criepky plagat

Trnavské osvetové stredisko a Trnavský samosprávny kraj prinášajú do historického centra Trnavy už 3. ročník podujatia Jarmočné čriepky.

Po úspešných dvoch ročníkoch sa organizátori rozhodli pokračovať v tradícií  a tak aj tento rok v tradičnom jarmočnom termíne 9. – 10. septembra 2022 sa dvor Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského, ktorý je zároveň sídlom Trnavského osvetového strediska, stane dejiskom tohto podujatia, plného jarmočnej atmosféry, i bohatého viac žánrového programu. Práve programom chcú prenesene zhmotniť názov sídla Dom hudby Mikuláša Schneidera Trnavského, aby v tomto krásnom prostredí znela predovšetkým hudba a to rôznych štýlov. 

Pripravený je bohatý kultúrny program, ktorý odštartuje v piatok o 16,30 hod vystúpením domáceho detského folklórneho súboru Drienka. O 17,30 bude pódium patriť opäť domácim muzikantom, a to vynikajúcej Trnafskej cimbalofke. Po nich sa  o 19,00 predstaví unikátny hudobný projekt mladej talentovanej speváčky Vanessy Šarközi,  spolu s virtuóznym klaviristom Milošom Bihárym, ktorí vytvárajú netradičné prevedenie cigánskych skladieb v modernom jazzovom šate s nádychom ,,gypsy” štýlu, hudobná formácia Vanessa Šarközi & Miloš Biháry Gypsy Jazz Project, ktorá je už stálicou programu tohto podujatia. Večer uzavrie temperamentné originálne zoskupenie slobodomyseľných muzikantov zbláznených do balkánskej hudby a všetkých hudobných prejavov zaváňajúcich ethno hudbou, a tým bude koncert kapely BALKANSAMBEL, ktorý začne o 21,00 hod.

Úvod sobotného programu bude patriť opäť domácim folkloristom, tentoraz to budú  najmenší folkloristi z detského folklórneho súboru Trnavček, ktorých program začne o 15,00 hod. Program bude pokračovať o 17,00 hod vystúpením speváka Tomáša Biháryho spoločne s cimbalovou kapelou pod vedením Mareka Špenáta, ktorej repertoár tvoria rôzne hudobné žánre a štýly, ako napríklad rómske, slovenské, české, maďarské, rakúske, nemecké, či židovské piesne. O 19,00 hod začne koncert originálnej kapely SwinGang z Bratislavy, ktorá sa snaží zachytiť a interpretovať špecifický štýl Jazz Manouche, alebo Gypsy Swing, pomocou vlastného hudobného jazyka vychádzajúceho z aktívneho štúdia autentických nahrávok.S tohtoročnými Jarmočnými čriepkami sa rozlúčime spoločne s kapelou REBEL´S BAND, ktorá svojimi hitmi vytvorí nezabudnuteľnú atmosféru od 21,00 hod.  

Počas obidvoch dní bude pre všetkých pripravený už od 10,00 hodiny Dvor chutí a remesiel, na ktorom budú svoje umelecké remeslo predvádzať ľudoví výrobcovia a na predaj ponúkať svoje všakovaké výrobky z dreva, keramiky, handmade textilné výrobky, či iné. K jarmoku neodmysliteľne patrí  chutné jedlo, jarmočné špeciality, dobré vínko či burčiak, o ktoré aj tento roku nebude núdza.  Na podujatie je vstup voľný, príďte zažiť kúsky z jarmoku – JARMOČNÉ ČRIEPKY.

Veronika Behúlová, oddelenie záujmovej umeleckej činnosti, Trnavské osvetové stredisko

FOTOGALÉRIA