Jarmočné čriepky 2023

criepky-nahlad

Trnavské osvetové stredisko a Trnavský samosprávny kraj prinášajú do historického centra Trnavy už 4. ročník podujatia Jarmočné čriepky. V tradičnom jarmočnom termíne 15. – 16. septembra 2023 sa dvor Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského, ktorý je zároveň sídlom Trnavského osvetového strediska, stane dejiskom tohto podujatia, plného jarmočnej atmosféry i bohatého viac žánrového programu. Práve programom chcú prenesene zhmotniť názov sídla Dom hudby Mikuláša Schneidera Trnavského, aby v tomto krásnom prostredí znela predovšetkým hudba a to rôznych štýlov.

Pripravený je bohatý kultúrny program, ktorý odštartuje v piatok o 15,00 hod vystúpením tanečného centra RUSALKA. Zárukou veselej jarmočnej atmosféry bude určite vystúpenie hudobnej formácie FUNNY FELLOWS. Nebude chýbať ani osobitý humor Romana Fédera, známeho z televíznej obrazovky, ako aj z divadelných inscenácií. Zažijete elegantnú až noblesnú swingovú atmosféru, v ktorej zaznejú skladby s energiou a veselým nadhľadom. Niektoré si možno aj zaspievate, tentoraz aj s hosťujúcou speváčkou Janikou Kolářovou.

Z iného hudobného súdka návštevníkov poteší dychová hudba ROVINA z Veľkých Kostolian, ktorá má v repertoári nielen ľudové piesne, ale i známe šlágre z rokov minulých. Piatkový program ukončí vystúpenie kapely LOMNICKÉ ČHÁVE. Mladí talentovaní muzikanti vynikajú svojskými aranžmánmi populárnych rómskych, ľudových či iných skladieb a prinášajú svojmu publiku nezabudnuteľný hudobný zážitok, z ktorého cítiť temperament, energiu a radosť z muzicírovania.

Na sobotnú jarmočnú náladu v úvode programu o 15,00 hod zahrajú ďalší skvelí muzikanti z ľudovej hudby VIESKA z Vištuka. O 16,30 hod sa predstavia najmenší folkloristi z domáceho detského folklórneho súboru DRIENKA, ktorí budú spievať, hrať ale i tancovať. Pozvanie účinkovať prijal aj trnavský pesničkár Ľubomír Konečný s kapelou LPS, ktorí zahrajú o 17,30 hod.  Po nich sa  o 19,00 hod predstaví unikátny hudobný projekt mladej talentovanej speváčky Vanessy Šarközi,  spolu s virtuóznym klaviristom Milošom Bihárym, ktorí vytvárajú netradičné prevedenie cigánskych skladieb v modernom jazzovom šate s nádychom ,,gypsy” štýlu, hudobná formácia Vanessa Šarközi & Miloš Biháry Gypsy Jazz Project, ktorá je už stálicou programu tohto podujatia.

Večer uzavrie koncert kapely FORTUAN z Bratislavy, ktorý začne o 21,00 hod. Hudba kapely nadväzuje na klasický rockový zvuk druhej polovice 20. storočia a obohacuje ho o moderné vplyvy. Táto kombinácia vytvára indie rockový zvuk naplnený tým najlepším, čo súčasnosť ponúka. Vďaka tomu si poslucháči všetkých vekových kategórií v hudbe Fortuan nájdu niečo, čo ich osloví.

Počas obidvoch dní bude pre všetkých pripravený už od 10,00 hodiny Dvor chutí a remesiel, na ktorom budú svoje umelecké remeslo predvádzať ľudoví výrobcovia a na predaj ponúkať svoje všakovaké výrobky z dreva, keramiky, slamy, handmade textilné výrobky, či iné. K jarmoku neodmysliteľne patrí  chutné jedlo, jarmočné špeciality, dobré vínko či burčiak, o ktoré aj tento roku nebude núdza. Na podujatie je vstup voľný, príďte zažiť kúsky z jarmoku – JARMOČNÉ ČRIEPKY.