Iba očká a stĺpiky II.

ocka-stlpiky

Milé dámy, slečny a priatelia háčkovanej a pletenej tvorby,

Trnavské osvetové stredisko sa dvakrát zapojilo do „Svetového dňa pletenia a háčkovania na verejnosti“ a vďaka skvelej účasti vás – tvorivých dám a slečien boli podujatia úspešné.  V minulom roku sme zrealizovali aj kolektívnu výstavu textilnej tvorby „Iba očká a stĺpiky“, kde prezentovalo svoju tvorbu 17 šikovných autoriek. Keďže výstavná kolekcia bola skutočne prekrásna, nápaditá a originálna, stretla sa so záujmom návštevníkov, rozhodli sme sa opäť zorganizovať výstavu aj v tomto roku pod názvom „Iba očká a stĺpiky II.“

Veríme, že aj 8. júna 2024 sa v hojnom počte stretneme v malebnom dvore Trnavského osvetového strediska na „Svetovom dni pletenia a háčkovania na verejnosti“  a zapojíte sa do kolektívnej výstavy.

V sobotu 8. júna 2024 o 16,00 h  by sa uskutočnila aj vernisáž výstavy, na ktorú môžu prísť aj vaši blízki a priatelia.

V tomto roku chceme  časť výstavnej kolekcie zamerať na jednu tému a podporiť tak vašu kreativitu, invenciu a originalitu. Témou kolektívnej výstavy je: Motýľ – krásny výtvor prírody, hýriaci farbami a rozmanitými tvarmi. Tak, ako sa príroda pohrala s týmto jemným hmyzom, tak i vy máte možnosť popustiť uzdu fantázii a využiť krásnu farebnosť a tvary. Nezáleží na tom, či použijete motív na prestieranie, záves, odev, kabelku, alebo motív motýľa ako doplnok, ozdobu, či hračku…

Ak máte záujem zapojiť sa do výstavy, ale nechcete sa zapájať do témy, samozrejme možnosť vystavovať vaše originálne výrobky zostáva. Fotografie diel, ktorými sa chcete zapojiť do výstavy, pošlite najneskôr do 26. apríla 2024 na adresy: kotlebova.milada@zupa-tt.sk, alebo acaklovicova@gmail.com.  Na základe zaslaných fotografií bude vytvorená koncepcia výstavy a autorky budú následne informované o výbere diel do výstavnej kolekcie. Vybrané exponáty (zabalené a označené menom) bude potrebné doručiť do Trnavského osvetového strediska do 10. mája 2024.

Počas „Svetového dňa pletenia a háčkovania na verejnosti“ plánujeme zorganizovať aj tvorivú dielničku, kde sa môžu záujemkyne učiť základy ručných prác za asistencie lektoriek.

I touto prezentačnou formou chceme zvýšiť záujem o originálnu ručnú tvorbu a ponúkame vám i možnosť  predaja vašich výrobkov. Ak budete mať výstavné exponáty na predaj, s dielami prineste i zoznam výrobkov určených na predaj s cenami.

Prajem vám veľa radosti z tvorivosti a teším sa na stretnutie.

Mgr. Milada Kotlebová
Trnavské osvetové stredisko