Festival malých dychových hudieb

dychovy nastroj
Srdečne vás pozývame na Festival malých dychových hudieb v Trnavskom osvetovom stredisku v Dome hudby Mikuláša Schneidera Trnavského v sobotu 17. 9. 2022 o 14:00 h. Sprievodným podujatím bude Deň vínnych pivníc Trnava 2022, na ktorom sa bude u nás prezentovať Víno Černý z Hlohovca.
 
Na sobotu 17. septembra 2022 pripravilo Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom vo dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského Festival malých dychových hudieb.
 
Program dychových hudieb z trnavského regiónu v sobotu popoludní o 14:00 h otvorí dychová hudba Šúrovanka zo Šúroviec, po nej sa predstaví DH Dechtičanka z Dechtíc, Veľké Kostoľany budú zastúpené dychovou hudbou Rovina a z Modranky príde účinkovať storočná dychová hudba Modrančanka. Svoje muzikantské umenie v žánri dychovej hudby na festivale tiež predvedú stoštyridsaťročná Chtelničanka z Chtelnice a DH Karpatská kapela z Dolnej Krupej. Návštevníkom festivalu ponúknu pestrú hudobnú kyticu uvitú z ľudových, klasických aj moderných piesní.
 
Podujatie každoročne vytvára priestor pre muzikantov na vypočutie si kolegov z iných orchestrov, je tiež miestom priateľských stretnutí či už hudobníkov alebo návštevníkov. Festival sa stal tradíciou, je to už 14. ročník.
 
Srdečne pozývame nielen priaznivcov dychovej hudby na príjemné sobotné hudobné popoludnie ale i na prezentáciu vinárstva Víno Černý z Hlohovca, ktorá je súčasťou 19. ročníka Dňa vinných pivníc Trnava 2022.

 

FOTOGALÉRIA