Cineama 2024 – inšpirujte sa dielami amatérskych filmárov

cineama-kraj

V piatok 26. 4. o 9:15 do 12:30 sa v CINEMAX-e v City Aréne v Trnave uskutoční krajské kolo 32. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby Cineama 2024.

Počas prehliadky si budete môcť pozrieť nevšedné diela filmárov z nášho regiónu a byť súčasťou rozborového semináru s profesionálmi z oblasti audiovízie. Vyvrcholením podujatia bude odovzdávania cien autorom, ktorých diela postúpia do celoštátnej súťaže tejto prehliadky. Celkovo sa predstaví 16 nevšedných autorských prístupov, jedinečných nápadov a často technicky vyspelých umeleckých diel, mnohí z autorov budú na premietaní aj prítomní.

Vekovo aj žánrovo je tvorba amatérskych trnavského kraja naozaj pestrá. Od krátkych animovaných filmov až po dobový hraný film, zastúpenie bude mať aj dokumentárny film či experiment. Veľmi nás teší hravosť a nadšenie, ktoré je z diel, ale aj zo samotných tvorcov cítiť, a to nezvisle od veku. Budeme zvedaví na odbornú reflexiu členov poroty – Mgr. art. Dušana Bustína, Mgr. art. Lukáša Šafářa a predsedu poroty – Samuela Rosinského.

Premietanie je vhodné nielen pre nadšencov filmu, ale aj pre všetkých, ktorí majú radi umenie a chcú sa inšpirovať tou najnovšou filmovou tvorbou. Budeme sa tešiť na stretnutia, vstup je voľný.

Mgr. art. Barbara Vojtašáková
Trnavské osvetové stredisko